Білий чай

Білий чай



Чень Пі Лао Бай Ча (Старий білий чай з цедрою апельсина), 8 грамів
50 грн.
На складі
Цікавий чай. Пікантна особливість. Старий білий чай з додваванням цедри апельсину. У зручному порційному фасуванні. Смак відрізняється від Шоу Мей чи Бай Мудань. Більш грайливий, о..
Шоу Мей («Брови старця» або «Брови довголіття»), млинець 357 гр
820 грн.
На складі
Смак та якості цього чаю дещо відрізняється від  іншого Шоу Мей, але вищої якості з нашої колекції. Відсотків на 20-30. Але ж, і ціна дууууже приваблива. І якщо ви полюбляєте ..
Пресований Шоу Мей HQ*, млинець 250 гр («Брови старця» або «Брови довголіття»), 2018 рік
2 390 грн.
На складі
Найкращий вибір для подарунку. Для будь-якого випадку.Якщо ви любите себе - подаруйте цю захоплюючу пригоду смаку собі. Якщо хочете здивувати босса - подаруйте цей вишуканий як на ..
Показано з 1 по 3 із 3 (всього 1 сторінок)

Білий чай / 白茶 (Бай ча)

Білі чаї - це група чаїв легкої ферментації. Після зелених чаїв, займають друге місце за ступенем ферментації, так як за технологією чаїнки ферментуються всього на 7-15 %. Зібраний лист залишається в природній формі, і тому окислюється лише та крапля сока, що виділилась при зборі.
Перші згадки про цей сорт чаїв датуються ХІІ століттям, часами династії Сун. Тобто, технологія виробництва білого чаю була задовго до розповсюдження зелених чаїв чи пуерів. Кажуть, це був улюблений чай китайських імператорів.
А назва? Чому ці чаї називають "білими"? Адже, при заварюванні і порівнянні з зеленими, ця група має більш густий смак. Відповідь дуже проста. Свою назву білі отримали завдяки довгому білому пухнастому ворсу «Бай Хао» на чаїнках-бруньках, а також на деяких молодих листочках.

Технологія виробництва 

А технологічний ланцюжок виробництва у білих чаїв дійсно найкоротший і по часу триває не більше одного дня.
На відміну від зелених чаїв, тут не проводять так зване "вбивство зелені", не фіксують чай. Збір чайного листа підв'ялювання (чередування сушки в тіні та на сонці) підсушування. Ідея такої технології в тому, щоби зберегти активними ферменти, котрі приймають участь в природному окисленні. Максимально наблизити біохімічний склад готового чаю до живого чайного листа.

Користь, смак та аромат

За користністю Білий чай займає чесне і почесне перше місце серед інших сортів чаю. Повна відсутніть термічної обробки залишає в чаїнках білого вітаміни С, РР, вітаміни групи В, амінокислоти, мікроелементи та ефірні масла.
Останнім часом різні медичні лабораторії та заклади проводили дослідження дії китайських білих чаїв. Так от. Було підтверджено що споживання білих чаїв зміцнює імунітет, зміцнює стінки кровоносних судин і робить них більш еластичними, допомагає засвоєнню організмом кальцію, нормалізує рівень цукру в крові, сповільнює процеси старіння шкіри.
Білий чай - це самий ефективний антиоксидант. А ще, білі чаї унікальні своєю здатністю знімати втому, підвищувати працездатність, приводити тіло і розум до ладу, налаштовувати свідомість на чистоту та легкість, покарщувати настрій.
Смак білого чаю - дивовижно легкий, тонкий, ніжний, з чарівними квітковими та медовими нотками. В ароматі можна віднайти і осінь, і весну водночас. Тут і березовий віник, і баня, і польова квітка, і свіжий зпил дерева, і мед з горіхами. Цілий світ. Післясмак солодкуватий, свіжий, але з відчуттям м'якого затишного вечору.

Сорти чаю

Потрібно зазначити, що згідно китайській класифікації, тільки Фудінський білий чай вважається самим чесним і самим "справжнім" БІЛИМ ЧАЄМ. Хоча два ботанічні сорти та кущі білого чаю - Да Бай Ча та Да Хао - ще в 60-х роках минулого століття розійшлись по Китаю мільйярдами саджанців. І не тільки по Китаю. Все частіше зустрічаються юньнаньські та гуансійські білі
Білі - це ціла група чаїв. Та всередині неї всього 4 (чотири) класичні сорти. І відрізняються вони не ботанікою, не технологією, а саме сировиною, що відбирається для виробництва того чи іншого сорту.
Бай Хао Ін Чжень (白毫银针, «Сріблясті голки з білим ворсом»). Сировиною є пухнаста, з білим ворсом, брунька-чаїнка з чайного куща Да Бай Ча. Виключно одна, - сама верхня. З середини березня до початку квітня ці бруньки бережливо збираються на гірських схилах (на висоті 1000 - 2200 м). Обов'язково рано вранці, доки не впала роса і виключно в суху погоду. Це самий ранній і самий цінний з білих чаїв. Тому, - самий дорогий за ціною.
Бай МуДань (白牡丹 , «Біла півонія»). Сировину для Білої Півонії називають "три білих" (також є звучання як "чай двох пелюсток"), так як для цього чаю беруть сріблясто-пухнасту першу бруньку-чаїнку і два перших молодих листочки з ворсом. Це листочки, що залишились після збору для Ін Чжень. І це також високоякісна сировина - зрілі та сильні листочки. Підв'ялі, пошкоджені при зборі чи комахами листочки відбраковуються. Тому, це другий за ціною білий чай.
Гун Мей (供眉, «Брови підношення» або «Імператорські брови»). Це брунька і п'ять листочків за нею. 
Шоу Мей (寿眉, «Брови довголіття»). Листя без бруньок. Як і для Гун Мей, збір сировини для Шоу Мей проводять засобами малої механізації з кінця квітня до червня. Звісно ж, листя до цього часу значно задає в рості, стає зрілішим. І тому, зазвичай, чаїнки Шоу Мей - темні, крупні, а чай має густий медовий присмак. Останнім часом також виробляють преміальні варіанти Шоу Мей, зібрані ранньою весною.
Так як увесь білий чай виробляється з відбірної сировини то, усі 4 сорти вважаються елітними.

Білий не-чай, що не є "білий"

Думаю, у цьому розділі буде правильним зупинитись також і на таких різновидах з нашого каталогу як Бай Хао Пуер (Білий Пуер) та Я Бао (зимові бруньки  з пуерних дерев).
Батьківщиною цих підвидів білого-небілого чаю-нечаю є північно-західні частини провінції Юньнань (Фенцин та Ліньцан). Тут м'які нехолодні зими. І саме в час, коли чайні дерева "відпочивають" (взимку), на них з'являється зав'язь - бруньки-квітки, схожі на шишечки, що ось-ось розкриються. Це і є "Я Бао" або "Бруньки пуерних дерев". Ці бруньки збирають, просушують на сонці або в тіні (за технологією білих чаїв). Готовий чайний настій з Я Бао має яскравий дзвінкий аромат та легкий квітково-мигдалевий, з легкою кислинкою смак. Спробувати - варто.

Що ж таке "Білий пуер"?

Вищезгадані Шоу Мей та Бай Мудань частенько продають не тільки врозсип, а і у вигляді спресованих млинців. І частенько, в такій "подачі" ці чаї проходять як Білі Пуери, що не є правильним ні з точки зору ботаніки, ні з точки зору технології, ні з географічних міркуваннь.
Білий пуер - це технічна назва зпресованих ворсистих бруньок-чаїнок, зібраних зі старих пуерних дерев в провінції Юньнань. Сировину висушують на сонці (за технологією білого чаю), ретельно перебирають, а потім, ледь розпаривши, формують в знайомий поціновувачам пуеру коржик-млинець. Цей чай на смак дуже м'який, солодкуватий, схожий на легкий Шен, та за своєю дією, хоча й близький до Шен і Шу Пуерів, заслуговує на окрему розмову. Спробуйте і, можливо, цей напій стане для вас улюбленим для певних подій чи станів.
Звісно ж, існує також безліч купажів, форм, об'єднаннь, експериментів технологів.

Як правильно заварити та зберігати?

Поширеною є думка що, чим ніжніших чай, тим прохолоднішою має бути вода для його заварювання і коротшим час заварювання ("експозиція"). Власні дослідження та експерименти дають мені підґрунтя для інших висновків.
Так, як на мене, Бай Хао Ін Чжень краще розкривається, якщо при промиванні обдати його кип'ятком, "прогріти бруньку", злити настій, а потім заварювати в штатному звичному режимі, поступово збільшуючи час "експозиції". Такий метод завжди давав мені більше заварюваннь,  більше смаку і аромату. А ще, Ін Чжень гарно смакує завареним методом Лу Юя. Та це вже зовсім інша істарія.
Загалом, знайдіть найкращий особисто для вас спосіб заварювання. Це процес заворожливий, магічний. Можна сказати, алхімічний. :)
Загальні ж рекомендації щодо заварювання білих чаїв такі: візьміть 5-7 грамів білого чаю.Покладіть до гайвані (чи порцелянового заварника, чи скляного тіпоту, чи звичайної склянки, врешті-решт) залийте чаїнки кропом з гарячої води (температуру вибирайте самі, експериментуйте). Знавці рекомендують 70-80 градусів але я написав вище свої вподобання. Час настоювання для розігріву-промивання - 1 хвилина (не більше) або на час за який вдихнете-видихнете 3 рази (так теж можна) розігрійте заварник та піали першим настоєм, що зливаєте після промивання чаю (промийте чай). Настій після промивання чаю не п'ється. Цей настій - зливається. Після "вмивання" чайного листя, заливайте кропом та витримуйте півтори хвилини, наступна заварка - 3 хвилини і тд Різні чаї витримують різну кількість проливів (від 2 до 5) Смакуйте неспішно, вдумливо, вловлюючи відтінки та мелодику чаю. Насолоджуйтесь
При зберіганні, як і для будь-якого чаю, важливо виділити чаю сухе, темне місце без сторонніх запахів (ну, точно не біля баночок зі спеціями).

В нашому магазині ви зможете купити білий чай найвищої якості. Як врозсип (на вагу), так і в подарунковому пакуванні. Це білий чай на всі смаки і можливості. Від чаю для проведення церемоній до білого чаю на кожен день. Від зібраного вручну на малих фермерських господарствах, чи то - на великих чайних плантаціях механізовано до преміальних відбірних білих чаїв для подарунку тим, хто для вас важливий. 

ЧаЇнкА - це #ЛагіднаЧаїнізація. Скуштували самі, - залучуйте знайомих. Переходьте на чайну сторону! :)


Потрібна порада?

Якщо вам складно визначитись з вибором, напишіть нам на пошту

 Поставити питання

Допомогти знайти?

Якщо ви не знайшли те, що шукали, скористуйтеся пошуком по каталогу

Колекційні та

НА ПОДАРУНОК

Найцінніші та найунікальніші чаї та комплекти з нашої колекції. 

Глянути новинки

Останні

КАТАЛОГ

Чай та посуд для чайної церемонії