Чай і вірші: «Чайні Мамайчики»


  • 09 жовтня 2022 15:26:21
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1151
  • 0




    Про віршики.
    Про Чайні мамайчики.
    Така забавка.




[ЧАЙ і ВІЙНА 17] Чай і вірші: «Чайні Мамайчики»
[в піалі: Шен Пуер "Золота стрічка"]

 

Шен Пуер Сяґуань «Золота стрічка»

Вітаю, мої славні співвітчизники. І, на відміну від вчорашнього випуску, дуже коротенького, дуже сумбурного, але для того, щоб не порушувати нашу магічну традицію: випускати щодня відео на чайну тему, або навколо чайну тему під соусом, інколи приправлену українською культурою. Тобто, де чайна культура, «ЧаЇнка», блог «Адрій Мамай: цікаво, мовою, під чай»  - це місце, де чайна культура перетинається, змішується з культурою українською, та і культурою загалом. Сьогодні ми знову вдома. Вибухи чуєте, ні: тільки що був один.

Сьогодні ми знову у мене вдома. Заварю собі Шен Пуер, ось такий Сяґуань «Золота стрічка». Випуск про нього, до речі, є. Я вже одного разу про нього розповідав. Обов’язково переглядуйте випуски, зноски на які я надаю в поточних. Це такий дуже недорогий варіант присмакуватись і зрозуміти шен пуер. От в ньому такий яскравий, дуже характерний «шенистий» прямолінійний смак, такого сухофрукта. Зараз прогріваю чайничок-заварничок.



Проект «Чайні мамайчики»

А сьогодні хотів поговорити про, ну, назвати це поезією, чи не назвати, не знаю. До своїх віршів, або віршиків, якихось витворів я завжди з осторогою ставився. І називав їх не віршами, не поезією, а віршиками. І от сьогодні, рубрика «Чайний світанок» тому підтвердження, про неї поговоримо в окремому випуску обов’язково. Але сьогодні я хотів би поговорити про проект, який я так і не встиг вивести на світло – це проект «Чайні мамайчики», або «Мамайчики на стаканчиках», на паперових стаканчиках.

Як виникла ідея «Мамайчиків на стаканчиках»?

Звідки це? Мабуть, що багато хто з вас знає, або читав, можливо, книжку таку, є таке поняття, як записи або думки на серветці. В бізнес культурі або в бізнес літературі часто пишуть, якщо ви сидите обідаєте, снідаєте, п’єте каву, чай в ресторані, то є серветка для того, щоб якщо до вас приходить якась думка: цікава, правильна, класна, ви неї записали швидко і вона у вас залишилась. Тобто, це записи на серветках. Продовжуючи цю тему або взявши це, як за принцип, одного разу, одного такого ранку, зараз не ранок, а от одного ранку почаювавши, на думку мені спала така ідея, окрім читання чужої поезії, літератури, я ще інколи бавлюсь складанням своєї. І спало на думку, стояв стаканчик біля мене, і я на ньому почав писати такий вірш на чотири рядки. І завданням собі, таким умовним, поставив, щоби в цих чотирьох рядках була згадка когось, чийогось імені, якщо конкретно, і якийсь чай називався. Тобто, в чотирьох рядках вмістити назву чая і ім’я людини, яка цей чай буде потім куштувати. І ще єсть така традиція, ну, я прочитаю декілька, на заняттях, або коли приходять до мене гості в чайну, або на заняття цигун, ми починаєм з того, що смакуємо чай і, пробачте адепти правильного посуду, але, коли немає часу, то заваривши в термосі, я також перед тренуванням розливаю вже готовий пуер по стаканчикам, по моїм фірмовим, фірми або компанії «ЧаЇнка», стаканчикам. І вже з’явилась така традиція, що для того, щоб потім, після тренування ми також п’ємо чай і спілкуємось, то щоб, людей багато дійсно приходить - всім привіт, хто займається і дивиться цей випуск, дуже за вами скучаю. І є моя також традиція, перед тим, як налити в стаканчик пуерчику, я підписую його на дні, певним шрифтом кожного разу, намагаєшся окремий застосувати і підписуєш, якщо вам видно, я сподіваюсь, вам видно було, сама ідея, що на дні стаканчику. А тут іще додається, що коли сидиш вранці або щось приходить, або для когось хочеш написати вірша такого, ти його оформлюєш на стаканчику.



Про Тік ток і Інстаграм.

Ідея була в чому, ну, я хотів спочатку, щоб таких стаканчиків стало 17 хоча б, така магічна для мене цифра.

Ой, забуваюсь пролить чай, ну нічого. Перший пролив нехай розпарюється ще пуер.

17 коротеньких таких мамайчиків, щоб було. А потім зробити, щоб цю ідею побачила ширша аудиторія. Відзняти це, отак начитуючи стаканчик, відзнімати і публікувати такі Тік-токи, або сторізи в Інстаграм. Щоби трішки просунути свої сторінки в Інстаграмі або Тік-ток. Я не сильно розуміюся на тому, як це правильно робити, щоб була аудиторія широка. Зараз в профілі Інстаграм Андрія Мамая, там, здається на сьогодні 211 фоловерів, ну, аж соромно. Можна сказати, що в якогось там відбитої ніжки стільчика якоїсь відомої персони, якщо в неї буде інстаграм, і то буде більше фоловерів, тому підписуйтесь по-перше. Тік ток також є, але я на нього взагалі не знаю, що воно таке, я людина іншого покоління, але є спроби це зробити. Так от, я на Тік-ток буду публікувать також і сторіз в Інстаграм щодня по одній буде. Ну і так будем додавати. Зараз скільки, 10 здається є. Вже на десять наступних днів буде. Я вам сьогодні, звісно ж, прочитаю деякі приклади, як воно звучить, що воно таке і, навіть, майже онлайн, в мене чорновичок єсть, побачите, як це все відбувається. На свіжий-свіжий віршик, свіжий мамайчик на стаканчику. Тому підписуйтесь на Інстаграм, не забувайте також ставити вподобайки цьому відео і писати коментарі. І, знову ж, в кінці випуска я запропоную пограти вам також в гру і додати свої вірші, свою може поезію в коментарях або на ютубі, залишайте, допомагайте.

«Мамайчики»

От у нас є перший стаканчик і перше ім’я Ірина, а чай Дун Фан Мей Жень. Такий класний дуже, дуже класний тайваньський Улун. Про нього якось розкажу, не в циклі «Чай і війна», а після перемоги він заслуговує прям ретельного дослідження. Це також іще один із моїх улюблених чаїв, який в дуже теплій душевній компанії я б рекомендував. Ну щось я знов про чаї починаю. А давайте конкретно, як воно звучить. От є Іринка і є Дун Фан Мей Жень «Шампаньський улун» так званий.

Нектар кульбаб, медові квіти

Пахтить бджолі весняний день.

А от Іринці заварити

Дун Фан Мей Жень



От таким чином, або, цей не буду читать, нехай він буде загадкою, call-to-action, для інстаграм і Тік-Ток.

Як з гір туман, як тепла лава,

Як прожитий в коханні день,

Натхненний, як пісня ллється

До горнятка Святослава чай зелений

Саме цей вірш після прослуховування чергової пісні із циклу «Оранжерея» Святослава Вакарчука, там де в черговий раз згадувався зелений чай, і тому я присвятив це Святославу і зеленому чаю. Або

Когось ідеї мудрих ваблять,

Комусь все метушня і тлєн,

І тільки Ігоря не зрадять

Шу і Шен.

От таким чином. Сподіваюсь вам подобається. Я продовжуватиму. Одна із моїх улюблених, це присвячується також одній знайомій, учениці, другу Іні.

Любила каву Інна,

Було впадала Інна в кавовий запій.

Аж доки трапилось

І Шу Пуеру заварив їй чинно Андрій



Так от, зараз я, є в мене чорновичок і ми його запишем. Зараз, тільки шенчиком пригостимося. Чудовий чай. Мені шени подобаються в післяобідню пору, от як зараз. А в мирному житті дуже налаштовує, проясняє ваш погляд. Як я давно його не куштував! Чесне слово.

Написання «мамайчика»

В мене недавно було замовлення, Олена замовила, також одна з моїх учениць по Цигун – Олена. Але так я ми між собою називаємо її Лєнка-пєнка, вона замовила Те Гуан Інь і вийшов такий віршик. Пишемо разом. От, були різні варіанти, але якщо що, ви присилайте, як краще було б написати саме цей вірш для Лєнки.

Була вона на чайній, була на церемонії.

Те Гуан Інь розлили по піали стєнках.

І запахи бузку і аромат конвалій і смак гармонії

Відчула Лєнка.

Тут теж прийміть мою пристрасть і прихильність до живої української мови, я спеціально вживаю суржик, до живої української мови і тут є «стєнках», «пєнка», «Лєнка». І, таким чином коли сідаєш, починаєш писати. Можливо, я в цьому місті музику накладу, коли буду монтажити, щоби вам не було сумно.

Весняний улун ТеГуан Інь

А тепер Те Гуан Інь я іншим кольором позначаю саме назву чаю. Те Гуан Інь – це, до речі, класний весняний улун. Закликаю замовляти, зараз в доступі. Відсилають в мене хлопці зі складу в Києві. Я даю замовлення і вони вам відсилають, ви отримуєте і насолоджуєтесь класним чаєм. «Те Гуан Інь розлили по піали стєнках». Ох, зараз там скрежет зубів у когось, хто тільки за вишукану пишномовну літературну мову, а мені подобається різна, якщо ви помітили. І зеленим уже кольором Лєнка. Привєт, Лєнка.



Тримайтесь, рідненькі

Вибухи. Не лякайтесь. Ми вже тут звикли.

Дуже переживає серце моє за міста, які зараз в більшій облозі, ніж наші краї. Ми тут взагалі, як на Мальдівах. Ну, гримить, ну, прилітає, буває. Чернігів, Харків, Мелітополь, Херсон, рідненькі, тримайтесь, Маріуполь.

Так, добре, вже в «грустінку».

Ну, я підписую, Андрій Мамай «чайні мамайчики» або «мамайчики на стаканчиках». Колись видамо збірку на стаканах.

Підписуйтесь

Таким чином, друзі, підписуйтесь на Інстаграм, можливо, навіть Тік Ток заживе якось. Про всяк випадок, напишу, можливо. Ну, бачите, не має можливості навіть нормально опублікувати, зробити опис відео. Потім, після перемоги, я сяду і теж ретельно буду переглядувати кожен, його описувати, щоб Ютуб його краще рекомендував по своїм алгоритмам. А також, залишайте, будь ласка, коментар, ставте вподобайку, ширте, поділіться цим випуском, і іншими випусками, які є на каналі, класними довоєнними, зі своєю аудиторією в своїх соціальних мережах. Це дуже допоможе нашій спільній справі, я так вважаю. Ну, а крім того, щоб читати телеграм канали з новинами, інші ютуб-канали, саме з новин, ну, мій канал нехай буде такий заспокійливий, або чайний. Чайний канал. Добре, домовились.

Ну, а зараз буде якась іще музика приємна українська.

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.