Який чай пити у Великодні свята? Пуер? Зелений? Кудін?
- 19 травня 2022 14:23:20
- Відгуків: 0
- Переглядів: 1466
Який чай пити у Великодні свята? Пуер? Зелений? Кудін?
Великдень, Великодні свята, Пасха
Великдень, Великодні свята, Пасха… І як би ви не ставились до організованих релігій, погодьтесь: на один тиждень для більшості людей України, котрі визначають себе як християни грецького обряду – це стають світлі, теплі дні, просвітлені. І вже після того, як у церкві дзвони віддзвеніли, можна собі дозволити, щоб потім не шкодувати за «содєяноє», і щоб не культивувати почуття провини за гріх чрєвоугодія, підготуйтесь: запасіться правильним чайком.
Великодній чай, чай для воскресіння після свят
Поговоримо про чай: про чай на Великдень, про Великодній чай.
Насправді ви ж розумієте, що мова йде про чай для покращення травлення, про антипохмільний чай, про детоксний чай, чай після переїдання, чай після зловживання, чай для відновлення, чай для воскресіння після свят.
Йогам і вегетаріанцям
Одразу попрошу поблажливості у глядачів мого каналу, тих, хто йоги і вегетаріанці. Друзі відкиньте в сторону свій снобізм і відчуття власної величі, якщо вони у вас є. Ваші найбільш просунуті колеги спокійно сприймають соціум і себе в ньому.
Про Женю Таковського
От, наприклад, Женя Таковський, відомий йог українського походження, що провів в глухому ретриті аж цілих дев’ять років. Дев’ять? В Тибеті. Так от, навіть Женя говорив, що вживає м’ясо як практику, інколи. Але як практику. Але ж вживає. Може собі дозволити.
Голтіс і принципи вегетаріанства
Навіть Голтіс, в миру Володимир Іванович Вукста, відомий екстремал України, автор методики очищення і оздоровлення організму цілющим імпульсом у своїх інтерв’ю признавався, признавався, що із задоволенням відходить від принципів вегетаріанства, коли в гостях у мами.
А ми ж всі на Великдень, ну, по-чесному, ми всі як в гостях у мами. Одразу перепрошую у гностиків, буддистів, софістів, непримиримих представників інших філософських і політичних течій, котрі не підтримують соціальні різні проявлення найпоширенішої в Україні релігії і продовжу про чай, а то щось я зовсім забув про тему.
Шу Пуер для Великоднього ритуалу
Який чай пити на Великдень і у Великодні свята? Розпочнемо спочатку, розпочнемо з ритуалу, з Великоднього ритуалу. Щоби відбути Всеношну літургію, візьміть з собою термос Пуеру, Шу Пуеру.
Шу Пуер краще за каву. І цього разу я не буду політкоректно додавати: «саме для мене». Для всіх! Шу Пуер краще за каву! Шу Пуер утримає в тонусі, додасть передсвяткового настрою.
Головне, не розпочніть підтанцьовувати на службі, бо Шу Пуер може здивувати. Жартую, звісно ж. Все буде добре. Шу бадьорить, Шу надає сил, Шу заряджає.
Маю достовірні дані, що до цього Шу (шоколадна плитка «Вино зі старих дерев») пристрастились навіть монахи в Афоні. То ж і ви не відмовляйте собі в правильному медитативно-зваженому, як молитва, Шу Пуері.
Червоний чай для бадьорого вечора і легкого ранку
Інша ситуація, коли потрібно збадьоритись під вечір Великодню, або мінімізувати наслідки посиденьок на ранок наступного дня. Тут моя рекомендація – класний червоний чай: Дянь Хун чи Кімун, чи Золоті брови Цзинь Цзюнь Мей, байдуже. Головне, щоб це був класний червоний чай. Якщо вони якісні, то це смачненні чаї з карамелевим присмаком і теплим балансуючим станом. Саме те для вечора Великодньої неділі.
Де запастись чаями?
Посилання, де можна запастись чаями на Великодні свята, чи чаями, про які я говорю в випуску, ви можете легко знайти в описі відео. Переходьте, вибирайте, замовляйте. Але, перед тим, як я продовжу, поставте вподобайку цьому відео і підпишіться на канал, якщо ще цього не зробили.
Зелені чаї після свят
Ще є чаї, котрі будуть в тему на другий день, на третій день, четвертий день після Пасхи – це зелені чаї. Дзвінкий, просвітлюючий смак зелені. Зараз я заварю собі Дунтін Бі Ло Чунь – це «Смарагдові завитки весни».
Взагалі у зелених чаїв, зазначу: у якісних зелених чаїв, цілий калейдоскоп корисних властивостей. Як мінімум, для нашої теми, це, свого роду, замінник Фесталу чи Мезиму.
Антиоксиданти, покращують травлення, нормалізують тиск, сприяють омолодженню шкіри і так далі і тому подібне. Рекомендую найпопулярніші – це Лун Цзин «Криниця Дракона», Сіньян Мао Цзянь «Волохаті леза», Дунтін Бі Ло Чунь «Смарагдові завитки весни», котрі я заварив от в такому стакані.
Заварювання зеленого китайського чаю в склянці
Всі чаї, які я зараз буду розглядувать, я заварюю по-простому, скажімо так, просто в склянці. В коментах під попередніми відео вже просили розповісти, а як правильно заварювать китайський зелений чай, якісний зелений чай.
Так от, перший лайфхак: можна просто заварити зелений чай в склянці.
В склянці ми можемо спостерігати за танцем чаїнок, за кольором настою, і не обов’язково, щоб це була, от саме, двостінна така склянка, ми можемо взяти просту. І в ній я заварю наступний чай.
Зелений - це чай, що відновлює
А поки що, зелений чай, що відновлює. Всі три: Лун Цзин, Дунтін Бі Ло Чунь, Сіньян Мао Цзянь – це взірці, еталони зеленого смаку. Окремо кожен з цих чаїв – відмінний варіант чаю на Великодні свята. Відновлює, зелений – це чай, що відновлює, чай, що приводить до тями.
Гіркий Кудін з солодкуватим післясмаком
Є ще один і чай і не чай, за котрий я маю розповісти в контексті нашої теми – це Кудін. Не зовсім чай. Не всім підійде. Гіркий на смак, але з солодкуватим присмаком, вірніш післясмаком. Підійде не всім.
Існує багато рекомендацій щодо цього напою. Маю на увазі, що його рекомендують, часто рекомендують: переїдання – візьміть Кудін, високий тиск – Кудін, поганий настрій – заварюй Кудін.
Голки Кудіну неймовірно бадьорять, підіймають настрій, тонізують і освіжують своєю шляхетною гірчинкою. Гірчинкою – це м’яко сказано, але знову ж таки, дивлячись, як заварити. Якщо ви заварите Кудін…
Добре, про Кудін і про його заварювання в окремому випуску.
Але, якщо ви наважитесь – ось вам іще аргументи: його (Кудін) ще називають ліками від 100 хвороб. А сама назва «Кудін» перекладається як «гірка трава». У деяких особливих випадках після Великодніх свят ця шляхетна гіркота Кудіну може бути в тему, може стати в тему. Тому, рекомендую.
До зустрічі.
На цьому все. Зустрінемось. Пишіть в коментах, який чай вам до вподоби на Великдень. Замовляйте.
Якщо не підписались на канал, підпишіться, якщо підписались – заходьте і після свят, якщо що.
Паску покуштуємо, Пуерчику проллємо.
Переходьте на чайну сторону.
До зустрічі.