ЧАЙ і ЛІТО. Який чай пити влітку?


  • 16 травня 2022 17:12:08
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1046
  • 0

Який чай пити влітку?

Який він літній чай? Або, - чай для літа? 

Сьогодні такий загальний огляд.

Які чаї влітку п’ю я сам.

Сам п’ю і вас запрошую.

Згадка про чаї для Великодня

А розпочну з відсилки на одне відео, що вже виходило на каналі. Називається воно «Великодній чай або чай на Великодні свята». Мої рекомендації у цьому відео універсальні і доречні не тільки на Великодні свята, а і на будь який післясвятковий період. 

А літо – це ж суцільне свято, чи не так? Тому, після перегляду цього відео, перегляньте і відео на каналі "Андрій Мамай: цікаве, мовою, під чай" - https://youtu.be/t4ZHP9mp2uk


Про чаї для літа

Я коротко по кожному чаї і стисло, хоча насичено і корисно. 

Отже, літо – різне.

Може випалювати спекою і томити духітливими вечорами, а може залити дощами і змусити лізти під плед чи ковдру.



Для спеки, для справжньої літньої спеки моя рекомендація: пийте зелені чаї. Літо для них – самий час.

Вони освіжують, наповнюють радістю, ранковою зеленню і, можливо навіть, літньою байдикуватістю. 

Що у мене для вас є з колекції ЧаЇнка? У мене тут шість значних, відомих на весь Китай, зелених чаїв.


Легендарний зелений чай Лун Цзин - "Джерело дракона"

Перший – легендарний Лун Цзин  - «Джерело дракона», «Драконова криниця». Класика! Це чай номер 1 в Китаї. Про нього в давнину говорили, що це завжди добрий чай, як добрий друг в дорозі. Це зелений на кожен день.

Він завоював свою славу і любов за 4 свої чесноти: за зелений смарагдовий колір, яскравий аромат, чистий смак з відлунням гарбузового насіння і чудову пласку форму.


 

Зелений чай Дунтін Бі Ло Чунь - "Смарагдові завитки весни"

Другий яскравий – це Бі Ло Чунь. Дунтін Бі Ло Чунь – «Смарагдові завитки весни». 

На мій смак найяскравіший, найдзвінкіший, найзеленіший з зелених. Це чай для тих, хто любить чути в настої легку, дзвінку, але все ж таки зелень-зелень. 

Дуже кльовий варіант на літо.



Зелений чай Тайпін Хоукуй - "Ватажок мавп з Тайпіну"

Третім варіантом назову Тайпін Хоукуй – «Ватажок з Тайпіну». Незвичний, унікальний, лагідний як по формі, так і по змісту.

Довжелезні чаїнки. Красиво. Красиво заварювати у високій склянці або у спеціальній скляній заварювальній колбі. Тендітний легкий смак.

Романтичний літній чай.



Зелений чай Люань Гуапянь - "Гарбузове насіння з повіту Люань"

Люань Гуапянь або «Гарбузове чи динне насіння». Цей чай гідний ретельного вивчення і уваги. В ароматі свіжа трава, а в шлейфі запахів орхідея. 

Мені особисто видається жіночим. Думаю, він сподобається представницям прекрасної частини людства, котрі знаються на зелених чаях.



Зелений чай Хуаншань Мао Фен - "Ворсисті піки жовтих гір"

Хуаншань Мао Фен – «Ворсисті піки жовтих гір». Ще один легендарний класичний зелений чай.

На відміну від Лун Цзина смак, аромат і колір Хуаншань Мао Фен, завареного настою спокійний і легкий. Його особливість – це післясмак.

Та й в цілому, на мій смак, добротний такий, цікавий зелений чай.



Зелений чай Сіньян Маоцзянь - "Сіньянські ворсисті леза (голки)

Сіньян Маоцзянь – «Сіньянські ворсисті леза». Донедавна цей зелений чай був дещо недооцінений, але не минуло й пари років, як за своєю популярністю Сіньян Маоцзянь зрівнявся з яскравим Дунтін Бі Ло Чунь «Смарагдовими завитками весни». І це не дивно: смак і аромат сіньянських лез не менш насичені, яскраві і ніжні, ніж у Дунтін Бі Ло Чунь. А солодкуватість смаку, що проявляється з третього проливу, не менш приємна за солодкуватість Тайпін Хоукуй. І при тому Сіньян Маоцзянь має свої впізнавані оригінальні смак і аромат.

Це також один з моїх улюблених чаїв.



Зелений чай Молі Хуа Лун Чжу - "Жасминова перлина дракона"

Жасминовий зелений Молі Хуа Лун Чжу. Найпопулярніший у Китаї серед органічних ароматизованих зелених чаїв.

Для літньої пори – те що треба. До речі, про цей чай вже був випуск на каналі. Тому, якщо цікаво, можете перейти потім на нього - https://youtu.be/QGJRfW4lyOA



Можливість отримати знижку

Ви ж пам’ятаєте, що дивитись відео на моєму каналі уважно і повністю – це не тільки корисно, а й весело. Нагадаю для тих, хто забув, і розкажу, якщо вперше. Вже за традицією наприкінці кожного відео в прикінцевій заставці аудіодоріжкою іде уривок з якогось з українських творів: музичного, літературного, чи кінематографічного. 

Хто першим в коментарях назве звідки той уривок, буде мати 10% знижку на чай – герой випуску. А сьогодні у нас героїв багато.

І, перед тим, як продовжити знайомити вас з чаями не тільки на спекотне літо, а і з чаями під інші літні обставини, хочу вкотре закликати вас підписуватись і підписувати на канал всю вашу рідню, всіх знайомих. Класний канал, якісний чай, справжній чай для шляхетних панів та пані.


Шу Пуери для літа

Не обійдеться в мене і без Шу Пуеру. Темного Пуеру. Кайфового і якісного Пуеру.

Чай Шу Пуер – така штука, що підійде до будь якої ситуації, до будь якого літа.

Підняти життєвий тонус духітливими липневими вечорами або зарядитись бадьорістю дощовим урожайним ранком – підійде Шу Пуер. Їх в колекції «ЧаЇнка» безліч, очі розбігаються. Хочеться розсмакувати всі. Після перегляду відео заходьте на сайт, замовляйте, смакуйте. Хоч всі. 

Але сьогодні я хочу виокремити для вас три варіанти.


Млинець Шу Пуер "20 років з першої зустрічі"

Перший – це ювілейний варіант відомої фабрики Хайвань марка «Лао Тун Чжи» - «Старий товариш». Це млинець «20 років з першої зустрічі». Краса цього млинця розпочинається ще з обкладинки: яскрава розмашиста каліграфія. Всередині млинець 357г. З нього отримується чай з густим деревно-бісквітним ароматом і маслянисто-солодким смаком. Класний Шу.



Шу Пуер  "Вино зі старих дерев" плитка шоколаду

Другий представлений у цьому списку Шу – це мій улюблений на сьогоднішній день Шу. І хоча він є і в млинці на 400г та саме в такому фасуванні – це так зручно, що слів немає: фасування «плитка шоколаду». 

Так і називається це фасування – плитка шоколаду, і виглядає так і зламується так. 

А цей Шу Пуер фабрики Мен Кун  називається «Вино зі старих дерев», «з древніх дерев». Дуже класний і крутий. Смачний. 

От, якщо ви ще до цього часу, або ваші друзі до цього часу не дозріли ще, не зрозуміли Шу Пуеру, напоїть їх «Вином зі старих дерев». Це буде любов. Любов з першого проливу. А тим паче влітку. Влітку легко влюбитись. 

25 кубиків в плитці, 25 порцій, але на мій смак, моя рекомендація – по 2 кубики на 1 літр і буде вам щастя, буде вам смак, буде у вас інтенсивний маслянистий смак. Це 12 з хвостиком порцій чистого кайфу. Головне, що заварювати «Вино» можна як завгодно. Хочеш церемоніально - в заварниках, гайванях, хочеш – навіть з чайною парою. І буде смак і аромат. А хочеш – просто можеш заварити в термосі. Результат завжди гарантовано смачний напій. І це Шу Пуер, це набагато краще, корисніше за всі інші напої-конкуренти.



Відсилка на відео про україномовний сегмент YouTube

Тут ще одна відсилочка зі вспливачкою на нещодавні випуски мого каналу. В них я намагався розмірковувати про україномовний сегмент YouTube для інтелектуалів. І все те сталося під заварений в термосі Шу Пуер «Вино зі старих дерев». 

Коротше кажучи цей варіант я рекомендую навіть не лагідно, люто рекомендую.


Шу Пуер  "Маленькі золоті монети" Сяо Цзін Туо

А щоб іще більше універсальності і мобільності – ось вам третій варіант. Третій варіант Шу Пуеру «Менхайські золоті монети» Сяо Цзін То. Щиро на мій смак я би не сказав, що це якійсь надцікавий Шу, більш того, я би не рекомендував його для заварювання ніяким іншим способом, окрім заварювання в термосі. От в літровому термосі 2 монети і буде ОК. І зручно і смачно. Термос розкриває в приємному світлі навіть найнеслухняніший Шу. Пройтись, прогулятись по лісі, по парку, по берегу моря – візьміть 2 монети в термосі.


Післяобідні літні чаї - Шен Пуери

Поступово переходимо до післяобідніх літніх чаїв. А це, на мій смак, також Пуери. Але Шен Пуери, зелені Пуери, світлі Пуери. В нашому каталозі також безліч варіантів. Але для літа у цьому відео я зверну вашу увагу на 2 бюджетні. І, в даному випадку, бюджетність – це не неякісність, а проста недооціненість і приємна доступність цікавих чаїв.


Шен Пуер "Маленькі золоті монети" Сяо Цзін Туо

Перший – Сяо Цзін Туо. Так, ті самі золоті монети у такій портсигарній упаковці, але вже з Шен Пуером. І якщо про Шу Пуер монетах я з розповідав з прохолодою і з термосом, то для Шен Пуеру в монетах у мене окрема сходинка на п’єдесталі. Цей чай краще заварювати проливами через ґайвань. Смак його наростає і цікаво змінюється з кожним проливом і потім спокійно спадає. Дуже цікавий і несподіваний чаєчок. Про нього вже був випуск на каналі - https://youtu.be/awbDMiZIZjE


Шен Пуер "Жовта стрічка"

Взагалі, Шен Пуери одразу зрозумілі не всім, до них потрібно дозріти. Їх потрібно уважно заварювати. Але Шени того варті. От, наприклад, в післяобідню пору, якщо ви влітку затримались після відпустки в офісі, чи якщо ви ще в відпустці, прояснити погляд, перезагрузитися допоможе Шен Пуер. 

Другою рекомендацією я запропоную недорогий Шен Пуер  фабрики Сягуань «Жовта стрічка». В народі його ще називають «консервною банкою» за характерну упаковку. Та, не дивлячись ні на ціну, ні на упаковку (доречі, зручна у зберіганні упаковка) – це класний смачний Шен.



Інші чаї, що смакують влітку

Пора вже пригальмовувати, зупинятися. На літо можна назвати ще дуже багато чаїв. Я не сказав про світлі Улуни, то й же Те Гуан Інь, про білий Бай Хао Інь Чжень, про затишні червоні чаї. От, наприклад, Кімун – класний червоний чай з медово-карамельним ароматом і смаком. На цьому зупинюсь. 

Це був випуск про те, які чаї пити влітку, про літні чаї. 

А мене звати Андрій Мамай, чайний маніяк, автор і керівник проекту та компанії «ЧаЇнка:) лагідна чаїнізація». Підписуйтесь на канал, ставте Лайк, пишіть коменти. Переходьте на чайну сторону.


 

Дунтін Бі Ло Чунь («Смарагдові завитки весни»), в подарунковому пакованні, 125 гр
770 грн.
Яскравий, жовто-зеленкуватий,.. ні, стоп! Все ж, - смарагдовий відлив сухої заварки з завитків-спіральок. Не менш заворожливий смарагдовий колір готового настою.  Вбивчо-арома..
Тайпін Хоу Куй («Ватажок мавп з Тайпіну») в подарунковій упаковці, 100 гр
1 050 грн.
Вразити. В саме серце. Саме так. Таким подарунком неможливо не вразити. Не дарма ж, цей чай належить до групи "лезових" (як лезо меча Цзянь) зелених чаїв. Довжелезні пагони зеленог..
Тайпін Хоу Куй («Ватажок мавп з Тайпіну»), 50 гр
260 грн.
Унікальний китайський зелений чай з довгим пласким листком у формі леза. Відноситься до 10 самих знаменитих чаїв Китаю. І дійсно, якщо ви пили Тайпін Хоукуй - ви назавжди запам'ята..
Люань Гуапянь  («Гарбузове насіння з повіту Люань»), в подарунковій упаковці, 65 гр
550 грн.
Свіжий чайний лист для цього чаю нагадує гарбузове зернятко, а розсип листків - гарбузове насіння. Тому і назва така :) Не озираючись на таке ординарне іменне позначення, сміливо в..
Сіньян МаоЦзянь («Сіньянські ворсисті леза»), в подарунковому пакованні, 125 гр
770 грн.
Донедавна цей зелений чай був дещо недооціненим. Але, не минуло й пари років, як за своєю популярністю СМ (Сіньян Маоцзянь або "Ворсисті голки") зрівнявся з ДТБЛЧ (Дунтін Білочунь ..
Шу пуер «Вино зі старих дерев» 3-річної ферментації  / 2014 р / "плитка шоколаду" 100 грамів
1 050 грн.
Зручна версія елітного Шу за вигідну ціну і в зручній зпресовці. Чай виготовлений за новою технологією, що включає 3-річну ферментацію перед запресовуванням у таку 100-грамову плит..
Шу Пуер Хайвань Лао Тун Чжи «20 років з першої зустрічі» / 2019 р / млинець 357 грамів
1 510 грн.
Згадка про Шу Пуер Хайвань Лао Тун Чжи "20 років з першої зустрічі" є у відео "Смачні літні чаї"..
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.