Чому півсвіту говорять "Чай", а інша половина - "Tea"?


  • 20 серпня 2022 09:23:52
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 926
  • 0

З'явився інтернет. І тепер є змога наздоганяти. Відео відзняте і навіть змонтоване. По кожному дню. Отже, до перегляду. До вподобайканню, коментуванню і поширенню! Вперед!

Не було у планах записувати відео на цю тему. Але, як виявилось, це та сама професійна затертість, коли ти починаєш жити з думкою, що люди нефахові й так знають ось ці, ніби прості, для тебе речі. Не знають. Не всі. Запитав у знайомих, запитав у побратима на посту. Не знають. Тож, і подумав. Чому б і зробити такий коротенький (подумав я напочатку) випуск. І ось що з того вийшло. Дивіться. І хто знає, і хто не знає. Чому півсвіту говорять "Чай"! Чому інша половина світу говорить "Tea"!

Якщо сподобалось... Будь ласка, підтримайте цю серію відео своїми вподобайками, повними переглядами, парою речень в коментах (щоби ютуб став рекомендувати це відео). І підписка. Зі дзвіночком, звісно А ще, я буду безмежно вдячний, якщо ви будете ділитись цими відео у себе на сторінках. Дякую!


[ЧАЙ і ВІЙНА 11] Чому півсвіту говорять "Чай"?

Чому інша половина світу говорить "Tea"?

 

Чому ми кажемо «чай»?

Вітаю, мої славні співвітчизники. І черговий випуск з бліндажа. І, я думав, який же самий короткий зробить, і запитав Андрюху: «А ти знаєш, звідки походить вимова самого слова «Чай»? І чому в нас кажуть «чай», а в Англії «tea»?». І Андрюха сказав: «Не знаю». Так що найкоротший випуск буде саме про це.

Все просто. В самому Китаї континентальному, там кажуть «ча». Ієрогліф, ви знаєте, складається, можливо, десь збоку розміщу його, що це – трава на кущі або кущ на кущі, цей, значить, чай або «ча». Так от, в континентальному Китаї так і було.

Про заварювання чая в термосі

Почекайте, все ж таки я зараз чайку собі наллю. І сьогодні знову в термосі. І ще раз нагадаю: заварюється або червоний, або пуер. І сьогодні вже була розмова, хлопці запитували вдень: зеленого чаю привези мені, принеси, продай. В термос буду закидувать. Я кажу: «Ну-ну-ну-ну, не можна в термос зелений чай». Ні в якому разі, я про це казав. Бачите, не всі знають. В термосі можна заварювать і добре заварюється, розкривається лише пуер, або червоний чай ще можна, або їх змішувати – купажи. Всі інші тільки проливом, або настоєм, або іншими способами. Так от, про це не знали. Виявляється, що навіть Андрій не знав, що «чай» і «tea» мають таке походження.

Чому в портових країнах говорять «ті»(tea)?

Так от. Великий шовковий шлях – це те, що по суходолу проходило і йшло з Китая «ча», ієрогліф, і «шуй» через фарсі, через Персію, далі через пішло і росія, з росії вже і в наші края. А те, що було через море, те що близько до приморських, скажімо так, країв Китая, те що до Півдня, Фуцзянь, наприклад, провінція Фуцзянь, знамениті білі чаї там вирощують. То там вимова кантонська, і там говорять «тє» або «ті». І через те голландський флот, який привозив, закупав чаї і віз їх далі по всіх країнах, в яких говорять «ті». Єдина країна, яка говорить також «чай», але вона портова – це Португалія – це виключення.

Чому чай «байховий»

Єсть іще одна штука. От, наприклад, цікаво було б. «Андрюха, ти знаєш, чого говорять «байховий чай». Ну, знаєш, пишуть «байховий чай». А чого?» «Байховий», у нас навіть такого слова нема – байховий. Так от, в одній з випусків блогу, можете пошукать, я розповідав про чай Бай Хао Інь Жень. Для мене це найромантичніший чай. От якщо з прекрасною незнайомкою, або знайомкою ви хочете провести романтичний вечір з чаєм, то це може бути Бай Хао Ін Чжень. Перекладається «Бай» - це білий, «Хао» - волохатий, а волохатий, бо для Бай Хао Ін Чжень беруть такі пагони і на них волохаті такі ворсинки, ворсистий чай – це не значить, що такий «лопушистий». От Бай Хао, байховий прийшов. Багато всяких історій є. Це, знаєте, навело мене на думку, що потрібно, один із блогів я зроблю про терміни різні чайні, як вони відображуються в українській мові. Домовились? Добре.

З вас підписка, дзвіночок, коменти, все інше, щоби ю-туб ставив мене в рекомендації, а з мене – продовжую творити, поки є можливість, поки є наснага.

Слава Україні!

Ми переможемо!

Все буде добре.

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.